Uzależnienia

uzaleznienieorg orgKtoś mi bardzo serdeczny powiedział - nie mogę pisać książki, bo się od tego uzależniam! cały czas myślę, że muszę pisać... nie potrafię wyciszyć się w filharmonii na koncercie, bo w głowie mam myśli, że w tym czasie powinienem pisać.. - więc coś co jest przecież czymś dobrym, przyjemnym doznaniem - jak pisanie książki np. okazuje się być taką samą pułapką. Dlaczego? w uzależnieniu słowo "dlaczego" jest najgorszym słowem. Powiedzmy tak - jest to pewien mechanizm, który ja nazywam osobowością uzależnioną, ale tak naprawdę pokłady tego zjawiska są bardzo głębokie.

Najczęściej słowo to kojarzymy z alkoholem lub innymi nałogowymi zachowaniami, którym nie potrafimy się oprzeć, jak hazard... Ale otacza nas pętla uzależnień, z której niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy nie mogąc się obyć bez iPhone'a, iPad'a, by wysłać lub odebrać 500-tnego sms-a, sprawdzić skrzynkę mailową lub zobaczyć nowy wpis na Facebooku. Budzimy się z nimi i zasypiamy.

Jeśli skończyłeś intensywną terapię leczniczą i nie chcesz aby jej efekty i trud jaki włożyłeś decydując się na nią po prostu się zmarnowały – zapraszam.
Jeśli czujesz, że w Twoim życiu straciłeś nad czymś kontrolę choć jeszcze usilnie bronisz swego zdania – zapraszam.
Mądre słowa jakie się słyszy i jakie można przeczytać to jedno, miejsce do którego można przyjść by te mądre słowa zamienić w karmę to drugie.

 

Cennik

Czas trwania 1h - 150 zł